Ekocentrum

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o. p. s.

Sluňákov je pobytové středisko poblíž Olomouce s kapacitou 45 lůžek a se třemi učebnami. Sídlí v moderní nízkoenergetické budově, která byla oceněna Grand Prix za architekturu.

Daleko zajímavější věci než v budově může ovšem člověk zažít v těsném okolí Sluňákova – v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví. Je to poetické místo, které odkrývá díla umělců (Rajská zahrada Františka Skály, Sluneční hora Miloše Šejna, Lesní chrám Miloše Fekara…) i překvapivá přírodní zákoutí. Areál využíváme pro výuku v rámci pobytů velmi často.

Nabízíme pobytové programy na 3−5 dní pro žáky MŠ, ZŠ i SŠ. Pobyty jsou vždy propojené motivační linkou (příběhem), který provází žáky celou dobu. O prázdninách a víkendech nebo mimo výukovou sezonu (podzim, zima, brzké jaro) lze prostory využít pro pořádání vlastních akcí – semináře, konference, ubytování soukromých nebo organizovaných skupin, oslavy, svatby atd. 

Centrum bylo otevřeno v roce 2007. Podpora stavby budovy: SFŽP. Podpora výstavby areálu: Fond pro regionální rozvoj v rámci OPŽP, SFŽP a AOPK ČR.

Adresa

Skrbeňská 70
78335 Horka nad Moravou
Olomoucko

Kontakty

+420 585 154 881

e-mail

web

Obsazenost

web

Informace

programy

ceny

Cílová skupina

MŠ, SŠ, ZŠ (1. stupeň), ZŠ (2. stupeň)