Ekocentrum

Fakulta rybářství a ochrany vod JU, Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS FROV JU)

Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod (MEVPIS) je pracovištěm Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a sídlí v jihočeských Vodňanech, v atraktivní lokalitě v těsné blízkosti rybníků a řeky Blanice.

Sousedí s dětským hřištěm Cesta úhoře a výukovým pavilonem a disponuje možností navštívit laboratoře a unikátní rybochovná pracoviště.

Středisko zahájilo činnost v roce 2014, vzniklo rekonstrukcí (z prostředků MŽP – OPŽP) bývalého mlýna a moderní, nízkoenergetická budova si zachovává jeho původní ráz. Má bezbariérový přístup. Ubytovací kapacita je 35 osob, v interiéru se nalézá velký přednáškový sál a dvě učebny. Zajišťujeme i stravování účastníků akcí. 

Středisko nabízí jednodenní i vícedenní pobytové environmentální vzdělávací programy pro skupiny dětí od mateřských škol po školy střední, programy pro děti a dospělé s mentálním, fyzickým
či kombinovaným handicapem. Realizujeme vzdělávací akce pro laickou a odbornou veřejnost. 

Programy jsou primárně zaměřené na téma vody, vodních živočichů a ochrany vodního prostředí (například raci, sladkovodní ryby, jeseteři či fungování vodních ekosystémů) a vycházejí z principů zážitkové a projektové pedagogiky.

Adresa

Na Valše 207
38901 Vodňany
Jižní Čechy

Kontakty

+420 602 390 634

e-mail

web

Obsazenost

web

Informace

programy

ceny

Cílová skupina

MŠ, osoby s handicapem, praktické školy, rodiny s dětmi, SŠ, VŠ, ZŠ (1. stupeň), ZŠ (2. stupeň)