Ekocentrum

Ekocentrum Trkmanka, příspěvková organizace

Ekocentrum Trkmanka najdete v krásném koutu Jižní Moravy, v klidné části Velkých Pavlovic. Zázemí pro ekologické vzdělávání vzniklo rekonstrukcí budovy bývalého Zámečku s důrazem na ekologickou šetrnost. Je odtud dostupných několik přírodních zajímavostí, mokřadů, rezervací, CHKO Pálava a Lednicko-valtický areál. 

Hlavní činností je vzdělávání a osvěta v oblasti ekologické výchovy v jednodenních a vícedenních pobytových programech pro MŠ, ZŠ, SŠ, odbornou i laickou veřejnost. Ekocentrum nabízí ubytování a stravování pro školky a školy v přírodě, výlety, pro rodiny s dětmi, cyklisty, seniory, osoby s handicapem.

Vícelůžkové pokoje mají společné sociální zařízení, apartmány vlastní, nechybí ani kolárna. Celková kapacita je až 65 lůžek. Vybavené prostory slouží k pořádání přednášek, seminářů, konferencí a kulturních akcí. Ekocentrum disponuje několika učebnami po cca 20 osobách, studovnou pro 70 osob, sálem pro 120 osob a sokolovnou pro 300 osob. K dispozici je velké nádvoří a naučná environmentální zahrada. 

Projekt byl zrealizován v rámci Operačního programu Životního prostředí, ekocentrum zahájilo činnost v roce 2012.

Adresa

Nádražní 1/1
69106 Velké Pavlovice
Jižní Morava

Kontakty

+420 774 364 010

e-mail

web

Obsazenost

e-mail

Informace

programy

ceny

Cílová skupina

dospělí, MŠ, osoby s handicapem, rodiny s dětmi, SŠ, učitelé, ZŠ (1. stupeň), ZŠ (2. stupeň)