Ekocentrum

Chaloupky o. p. s. a lesní mateřská škola

Chaloupky, jedno z nejstarších pobytových ekocenter, sídlí v budově bývalého loveckého zámečku na hranici okresů Jihlava a Třebíč. Se svou kapacitou 50 lůžek a nadmořskou výškou 650 m patří mezi největší a nejvýše položená pobytová střediska.

Pochlubit se mohou velkou ukázkovou přírodní zahradou, malou domácí farmou i velkou skutečnou (vyrábíme si vlastní mléčné výrobky, které spotřebovává naše kuchyně), okolní přírodou − zámeček stojí na polosamotě mezi lesy, pastvinami a loukami. Chaloupky okouzlí i svým malebným interiérem historické budovy. 

Největším lákadlem jsou programy, v sezóně zaměřené na badatelství a přírodu nebo na lesní moudrost a pobyt v přírodě (vaříme na ohni, spíme pod širákem). V zimě je program zaměřen na historii všedního dne na vesnici, pečeme chleba, vyrábíme sýr. Když je sníh, běháme na běžkách. 

Týdenní programy jsou určeny především pro základní nebo i střední školy, nechybí ani akce pro učitele a veřejnost, středisko a areál o víkendech pronajímáme především dětským organizacím, cyklistům anebo svatebním hostům.

Adresa

č. p. 109
67529 Kněžice
Vysočina

Kontakty

+420 568 870 434

e-mail

web

Obsazenost

+420 568 870 434

e-mail

Informace

programy

ceny

Cílová skupina

rodiny s dětmi, SŠ, ZŠ (1. stupeň), ZŠ (2. stupeň)