Pasivní dům Centra Veronica Hostětín je postaven podle nejmodernějších ekologických principů a nabízí 28 (+5) lůžek v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Dům otevřený v roce 2006 obklopuje ukázková přírodní zahrada s řadou interaktivních prvků (Zahrada smyslů), která poskytuje ideální prostředí pro poznávání přírody. Pořádáme řadu vzdělávacích programů pro dospělé i děti. Školy mohou přijet na jednodenní či pobytové environmentálně zaměřené výukové programy. Hostětín je obec známá technologiemi šetrnými k životnímu prostředí. Zveme vás na prohlídku kořenové čistírny odpadních vod, pasivního domu s přírodní zahradou, biomoštárny, obecní výtopny na biomasu, solárních technologií, šetrného veřejného osvětlení. Provedeme vás i magickou krajinou Bílých Karpat. Sochy v krajině a stezka Naokolo Hostětína vás vezmou po stopách pamětníků. Těšíme se na vaši návštěvu.

cílové skupiny: ZŠ (1. stupeň, 2. stupeň), SŠ, rodiče s dětmi
název: ZO ČSOP Veronica - Centrum Veronica Hostětín
adresa: Hostětín 86, 687 71 Hostětín
telefon: +420 572 630 670
email: hostetin@veronica.cz
web: www.hostetin.veronica.cz
nabídka programů: ZDE
ceník: ZDE
obsazenost termínů: hostetin@veronica.cz, +420572 630 670


Ostrov života
Termín: celoročně
Určeno: 1. – 4. ročník ZŠ
Na dobrodružném příběhu jednoho sopečného ostrova žáci poznají, jak se z pustého neživého místa může stát ostrov plný života. V několikadenním programu plném her, tvoření a zkoumání si přiblížíme říši hornin a půdy, poznáme obyvatele rostlinné i živočišné říše a budeme sledovat vývoj ostrova až do chvíle, kdy se na něm objeví první lidé. Téma je inspirováno metodikou Zelený ostrov, kterou vypracovalo Centrum ekologických aktivit Sluňákov.
Za tajemstvím krajiny Bílých Karpat
Termín: celoročně
Určeno: 5. – 9. ročník ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií (prima – kvarta)
Žáci se seznámí s unikátní krajinou Bílých Karpat a jejími ekosystémy (les, louka, sad). Na příkladu historického vývoje krajiny Bílých Karpat si uvědomí, že je možné hospodařit v krajině po staletí trvale udržitelným způsobem. Že tak lze pokračovat i v současnosti, ukážeme na novodobých ekologických projektech v Hostětíně. Program je sestaven tak, aby žákům nabídl jak nové informace a pochopení souvislostí, tak bezprostřední prožitky přírody i radost z výtvarného či řemeslného tvoření.
Pobytové programy pro školy
Termín: celoročně
Environmentální výchova - poznání - prožitky - tvořivost - sociální a komunikační dovednosti - krajina a příroda Bílých Karpat – ekologické projekty v Hostětíně - Pobytové programy nabízíme celoročně (v zimních měsících se slevou). Můžete zvolit třídenní, čtyřdenní či pětidenní variantu.

Ministerstvo pro místní rozvoj
Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu Ministerstva pro místní rozvoj „Ekopobyt – propagace sítě pobytových ekocenter“.