Kaprálův mlýn leží v malebném údolí potoka Říčky v jižní části Moravského krasu. Okolí je jedinečné přírodními hodnotami: pár minut pěšky nalezneme jeskyně, podzemní toky a více než 12 biotopů. Je to ideální prostředí pro programy zaměřené na poznávání přírody.

Budova disponuje 61 lůžky a čtyrmi společenskými prostory, možné je i stanování na tábořišti. Kaprálův mlýn byl nově zrekonstruován v roce 2012 a slouží jako učební pomůcka o ekotechnologiích, např. v rámci programu Technologie pro XXI. století. Jsme certifikovaným poskytovatelem environmentální výchovy, nositelem regionální značky Moravský kras a certifikátu excelence SCENES. Zařízení provozuje Junák – český skaut. Tajemství kvality programů spočívá ve vhodné aplikaci metod neformálního vzdělávání, v evaluaci a v odborné úrovni lektorů – čtyři z nich přednáší na Masarykově univerzitě. Programy jsou zaměřeny na SŠ a poskytujeme je i v angličtině. Ačkoliv je Kaprálův mlýn samota uprostřed přírody, má výbornou dopravní dostupnost − do centra Brna je to 10 km.

cílové skupiny: SŠ, 2. stupeň ZŠ, VŠ, organizace dětí a mládeže (Junák, Pionýr, TOM..)
název: Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn
adresa: Ochoz u Brna 235, 66402 Kaprálův mlýn
telefon: +420 544 212 993
email: info@kapraluvmlyn.cz
web: www.kapraluvmlyn.cz
nabídka programů: ZDE
ceník: ZDE
obsazenost termínů: http://www.kapraluvmlyn.cz/?idm=20Ministerstvo pro místní rozvoj
Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu Ministerstva pro místní rozvoj „Ekopobyt – propagace sítě pobytových ekocenter“.