Ekocentrum Trkmanka najdete v krásném koutu Jižní Moravy, v klidné části Velkých Pavlovic. Zázemí pro ekologické vzdělávání vzniklo rekonstrukcí budovy bývalého Zámečku s důrazem na ekologickou šetrnost. Je odtud dostupných několik přírodních zajímavostí, mokřadů, rezervací, CHKO Pálava a Lednicko-valtický areál. Hlavní činností je vzdělávání a osvěta v oblasti ekologické výchovy v jednodenních a vícedenních pobytových programech pro MŠ, ZŠ, SŠ, odbornou i laickou veřejnost. Ekocentrum nabízí ubytování a stravování pro školky a školy v přírodě, výlety, pro rodiny s dětmi, cyklisty, seniory, osoby s handicapem. Vícelůžkové pokoje mají společné sociální zařízení, apartmány vlastní, nechybí ani kolárna. Celková kapacita je až 65 lůžek. Vybavené prostory slouží k pořádání přednášek, seminářů, konferencí a kulturních akcí. Ekocentrum disponuje několika učebnami po cca 20 osobách, studovnou pro 70 osob, sálem pro 120 osob a
sokolovnou pro 300 osob. K dispozici je velké nádvoří a naučná environmentální zahrada. Projekt byl zrealizován v rámci Operačního programu Životního prostředí, ekocentrum zahájilo činnost v roce 2012.

cílové skupiny: MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, pedagogové, rodiče s děti, dospělí, osoby s handicapem
název: Ekocentrum Trkmanka, příspěvková organizace
adresa: Nádražní 1/1, 691 06 Velké Pavlovice
telefon: +420 774 364 010
email: info@ekocentrum-trkmanka.com
web: www.ekocentrum-trkmanka.com
nabídka programů: ZDE
ceník: ZDE
obsazenost termínů: provozni@ekocentrum-trkmanka.comMinisterstvo pro místní rozvoj
Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu Ministerstva pro místní rozvoj „Ekopobyt – propagace sítě pobytových ekocenter“.