S dětmi, v pohybu, v přírodě… Nabízíme ubytování pro skupiny dětí i dospělých (MŠ, ZŠ, SŠ) a rodiny s dětmi; na pobyty s programy EVVO, adaptační a tmelicí pobyty. Ve 4−8lůžkových pokojích jsou samostatné postele a pódia na spaní; jsme vybaveni i pro pobyt mladších dětí již od 4 let (židle, stolky, WC apod.).
Objekt je nový z roku 2014, postavený s podporou EU a SFŽP; je bezbariérový, s učebnami, dílnou, jídelnou a Montessori učebnou. Součástí mlýna je prostorná krytá veranda, oplocené zatravněné nádvoří a louka. Stravování zajišťujeme z vlastní kuchyně v objektu, vaříme poctivě s důrazem na zdravou stravu, bez použití polotovarů a průmyslových směsí.
Pro naše programy využíváme blízké lokality – louky, statný les v oboře, sukcesní les v úvozu, tůně a pobřežní biotop. Součástí programů jsou ochočená živá zvířata ze Záchranné stanice pro handicapované živočichy. Zdůrazňujeme pohyb pro rozvoj fyzické gramotnosti dětí.

cílové skupiny: MŠ, ZŠ (1. a 2. stupeň), SŠ
název: Přírodovědné centrum MLÝN Radouňka, z. s.
adresa: U Dolního Skrýchova 176, 377 01 Jindřichův Hradec
telefon: +420 602 211 399
email: info@mlynradounka.cz
web: www.mlynradounka.cz
nabídka programů: ZDE
ceník: ZDE
obsazenost termínů: info@vespolek.czMinisterstvo pro místní rozvoj
Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu Ministerstva pro místní rozvoj „Ekopobyt – propagace sítě pobytových ekocenter“.